Nejlepší WordPress hosting

Převod hostovaných služeb

Převod hostingových služeb z jiného serveru

Převod webhostingu na Otoman.cz

1. Zálohování dat

Na svůj počítač, nebo jiné datové úložiště, zálohujte veškerá svá data uložená na FTP i všechny databáze a e-maily.

Zálohování souborů

- Přihlaste se na stávající server pomocí protokolu FTP, hesla a přístupového jména (můžete využít například FTP klienta FreeCommander)
- Všechny soubory si z FTP stáhněte

Zálohování databáze

- Přihlaste se do administrace databáze MySQL (například pomocí GUI phpMyAdmin)
- V rozbaleném menu klikněte na název databáze
- Zde si vyexportujte databázi včetně její struktury a uložte

Zálohování e-mailových zpráv

Připojte se na stávající poštovní server pomocí poštovního klienta (Thunderbird, Outlook apod.), a to protokolem POP3.

Tímto zprávy stáhnete ze serveru a uložíte do svého počítače. Na poštovním serveru už pak nebudou dostupné.

2. Objednávka nových služeb webhostingu

Po zazálohování dat proveďte objednávku služeb pro svou doménu na http://www.otoman.cz/objednavka/. Pokud už máte na serveru vytvořený uživatelský účet s jinou doménou, objednávku provedete po přihlášení do uživatelského účtu na http://webadmin.otoman.cz/auth/login.

3. Nahrání dat ze zálohy na nový server

Pomocí nových přístupových údajů, které vám zašleme na e-mail po nové objednávce, si nahrajte webové stránky a databáze, které jste před tím zálohovali. Založíte si také nové e-mailové schránky.

E-mailové služby

Znovu si vytvořte všechny potřebné e-mailové schránky přes http://webadmin.otoman.cz. Vždy zvolte název e-mailu a heslo a u jednotlivých schránek nastavte vlastnosti - podpis, filtry (přeposílání, upozornění SMS, automatická odpověď a další). Pokud zprávy stahujete do poštovního klienta (Thunderbird, Outlook), je nutné provést připojení na nové servery. Údaje k nastavení vám zašleme po vytvoření e-mailových schránek. Přistupujete-li na zprávy přes webové rozhraní - webmail, přihlášení provedete na nové adrese webmail.otoman.cz.

Převod vlastních e-mailových zpráv je bohužel složitější a pokud jej nezvládnete sami, prosíme kontaktujte nás na otoman@otoman.cz. Pokusíme se vám pomoci. V případě, že používáte e-mailové klienty a protokol POP3, pravděpodobně nebude převod e-mailových zpráv nutný, protože zprávy máte uloženy ve svém poštovním klientu.

Webové stránky

Nahrání zálohy stránek na nový server

Přihlaste se na FTP nového serveru pomocí hesla a přístupového jména (můžete využít například FTP klienta FreeCommander) a nahrajte všechny soubory do složky nazev-domeny/web/

Nahrání zálohy databáze na nový server

Nejprve vytvoříte novou databázi a přidáte do ní uživatele. To provedete znovu v administraci po přihlášení na adrese http://webadmin.otoman.cz. Doporučujeme vytvořit stejný název databáze a stejný název uživatele a hesla, jaké byly na starém serveru. Poté se do databáze přihlaste a naimportujte zálohu DB.

Pokud budete potřebovat pomoci s převodem souborů a databáze, kontaktujte nás prosím na e-mailu otoman@otoman.cz. Ve zprávě uveďte název domény, kterou převádíte.

Funkčnost webu můžete otestovat na dočasné adrese nazev-domeny.koncovka.nazev-serveru.otoman.cz (př. madomena.cz.shrek.otoman.cz)