Nejlepší WordPress hosting

Převod domén hostovaných služeb

Převod hostingových služeb z jiného serveru

Převod webhostingu v rámci služby Otoman.cz ze serveru maja.otoman.cz.

Malá část domén je hostována na serveru maja.otoman.cz, který již nevyhovuje současným standardům bezpečnosti. Softwarové vybavení je také zastaralé, a proto vám doporučujeme převod na novější server Otoman.cz, kde získáte i výhodnější cenu za služby.

1. Zálohování dat

Na svůj počítač, nebo jiné datové úložiště, zálohujte veškerá svá data uložená na FTP i všechny databáze a e-maily.

Zálohování souborů

- Přihlaste se na stávající server (maja.otoman.cz) pomocí protokolu FTP, hesla a přístupového jména (můžete využít například FTP klienta FreeCommander)
- Všechny soubory si z FTP stáhněte

Zálohování databáze

- Přihlaste se do http://otoman.cz/webadmin a klikněte na Databáze MySQL
- V rozbaleném menu klikněte na název databáze
- Zde si vyexportujte databázi včetně její struktury a uložte

Zálohování e-mailových zpráv

Připojte se na stávající poštovní server pomocí poštovního klienta (Thunderbird, Outlook apod.), a to protokolem POP3. Přístupové údaje jsou:

příchozí server - pop.otoman.cz
uživatelské jméno - celá e-mailová adresa
heslo - heslo do příslušné schránky (pokud jej neznáte, můžete si heslo změnit ve webadminu a to pak použít)

Tímto zprávy stáhnete ze serveru a uložíte do svého počítače. Na poštovním serveru už pak nebudou dostupné.

2. Objednávka nových služeb webhostingu

Po zazálohování dat proveďte objednávku služeb pro svou doménu na http://www.otoman.cz/objednavka/. Pokud už máte na novém serveru vytvořený uživatelský účet s jinou doménou, objednávku provedete po přihlášení do uživatelského účtu na http://webadmin.otoman.cz/auth/login.

Při objednávce použijte slevový kód: "prevod2013" na rok hostingových služeb zdarma.

3. Nahrání dat ze zálohy na nový server:

Pomocí nových přístupových údajů, které vám zašleme na e-mail po nové objednávce, si nahrajte webové stránky a databáze, které jste před tím zálohovali. Založíte si také nové e-mailové schránky.

E-mailové služby

Znovu si vytvořte všechny potřebné e-mailové schránky přes http://webadmin.otoman.cz. Vždy zvolte název e-mailu a heslo a u jednotlivých schránek nastavte vlastnosti - podpis, filtry (přeposílání, upozornění SMS, automatická odpověď a další). Pokud zprávy stahujete do poštovního klienta (Thunderbird, Outlook), je nutné provést připojení na nové servery. Údaje k nastavení vám zašleme po vytvoření e-mailových schránek. Přistupujete-li na zprávy přes webové rozhraní - webmail, přihlášení provedete na nové adrese webmail.otoman.cz.

Převod vlastních e-mailových zpráv je bohužel složitější a pokud jej nezvládnete sami, prosíme kontaktujte nás na otoman@otoman.cz. Pokusíme se vám pomoci. V případě, že používáte e-mailové klienty a protokol POP3, pravděpodobně nebude převod e-mailových zpráv nutný, protože zprávy máte uloženy ve svém poštovním klientu.

Webové stránky

Nahrání zálohy stránek na nový server

Přihlaste se na FTP nového serveru pomocí hesla a přístupového jména (můžete využít například FTP klienta FreeCommander) a nahrajte všechny soubory do složky nazev-domeny/web/

Nahrání zálohy databáze na nový server

Nejprve vytvoříte novou databázi a přidáte do ní uživatele. To provedete znovu v administraci po přihlášení na adrese http://webadmin.otoman.cz. Doporučujeme vytvořit stejný název databáze a stejný název uživatele a hesla, jaké byly na starém serveru. Poté se do databáze přihlaste a naimportujte zálohu DB.

Pokud budete potřebovat pomoci s převodem souborů a databáze, kontaktujte nás prosím na e-mailu otoman@otoman.cz. Ve zprávě uveďte název domény, kterou převádíte.

Funkčnost webu můžete otestovat na dočasné adrese nazev-domeny.koncovka.nazev-serveru.otoman.cz (př. madomena.cz.shrek.otoman.cz)

4. Napište nám

Informujte nás na e-mailu otoman@otoman.cz, že jste nahráli data na nový server. Do 12 hodin vám přesměrujeme provoz na nový hosting. Od té doby se může střídavě načítat obsah ze starého a nebo nového serveru. Stejně tak příchozí pošta může chodit střídavě do starých nebo nových schránek. Po uplynutí 12 hodin od změny, kterou provede naše technická podpora, budou služby pro převedenou doménu funkční pouze z nových serverů.

5. Překontrolujte zaslaný doklad

Po provedení objednávky na nový server vám bude vygenerován Zálohový list na úhradu služeb a domény. Při použití slevového kódu budete mít jeden rok hostingu zdarma. Pokud najdete na zálohovém listu nesrovnalosti (například jste nám v nedávné době zaplatili za prodloužení domény, či ještě nemáte vyčerpaný hosting z původního serveru atd.), přepošlete nám doklad na otoman@otoman.cz

Do konce akce zbývá dní hodin minut sekund