Nejlepší WordPress hosting
Nápověda > Jsem zde poprvé > Převod vlastní domény II.řádu

Převod vlastní domény II.řádu

Pro převod své domény k nám od jiného registrátora použijete podobný postup jako při objednávce nové domény. Zadáte do objednávkového formuláře název vaší domény a kliknete na Vyhledat.

Formulář napíše, že je doména obsazena a máte-li oprávnění, tedy jste-li jejím vlastníkem u jiného registrátora, můžete ji převést nebo objednat pouze hosting. Pokud budete doménu převádět, zobrazí se cena v závorce za doménu + hosting + DPH.

Pokud by tam doména nebyla uvedena, musíte kliknout na tlačítko Převést.

Poté již vyplníte registrační a fakturační údaje a dokončíte objednávku. Na e-mail vám zašleme doklad a odkaz, kterým aktivujete účet a nastavíte uživatelské jméno a heslo.

Po uhrazení služeb zažádáme o převod domény k nám. Na e-mail v centrálním registru vám přijde potřebný kód k převodu, který nám přepošlete a my převod dokončíme. Doménu prodloužíme a požádáme o změnu name serverů na naše. Změnu odkliknete opět na e-mailu a do 24 hodin bude doména běžet zcela jen od nás.

Pokud nemáte u domény v centrálním registru funkční e-mail, je nutné u současného registrátora zažádat o změnu na funkční e-mail, abychom mohli začít s převodem.

Pokud jste doposud pro svou doménu využívali také e-mailové služby, bude zapotřebí je u Otomanu aktivovat a nastavit. Po aktivaci a nastavení e-mailových služeb bude také možné si na Otomanu přesunout původní e-mailové schránky (existující zprávy) pomocí imap sync.

Tagy článku: